Visual Studio’da Publish Sorunu – SignTool reported an error – The signer’s certificate is not valid for signing


SignTool reported an error – The signer’s certificate is not valid for signing sorunu, Visual Studio’nun publish ederken kullandığı pfx dosyasının (key) süresinin geçmesinden kaynaklanır. Bu sorunu çözmek için yeni bir sertifika oluşturmak yeterli olacaktır. Eğer isterseniz, sertifika kullanmayabilirsiniz.

Proje’nin üzerinde özellikler deyip; Signing kısmına gelelim. Burada ClickOnce manifest’in altındaki listbox’da sertifika görünecektir. Eğer kullanmak istemiyorsanız “Sign the ClickOnce manifest” Checkbox’ının işaretini kaldırın ya da da Create Test Certificate diyerek yeni bir sertifika oluşturun.

Haydi kolay gelsin.

Hakkında Mehmet KAPLAN
mehmet.kaplan@hotmail.com.tr https://mehmetkaplan.wordpress.com/mehmetkaplan/

7 Responses to Visual Studio’da Publish Sorunu – SignTool reported an error – The signer’s certificate is not valid for signing

 1. veli says:

  Arkadaşım herşeyi sen neden zor yoluyla anlatıyorsun öyle bir sekme yok özelliklerin içerisinde

  • Birincisi, ben sizi tanımadığım için arkadaş değiliz.
   İkincisi, bu yolun zor olduğunu düşünüyorsanız; kolay yolla anlatanların bloglarını inceleyebilir yada kolay yolu bularak siz paylaşabilirsiniz.

   • veli says:

    🙂 Teşekkürler Arkadaşım

   • veli says:

    Son olarak ta bilgileri direk ingilizceden çevirip ekliyorsun.

    Right-click the MySolution.Win project in Solution Explorer. In the invoked context menu, click Properties. Navigate to the Publish tab and click the Application Files… button. This will invoke the Application Files dialog. Locate all the assemblies which have the Prerequisite Publish Status. Set their Publish Status to Include. Click OK.

   • “İki artı iki eşittir dört” demenin tek bir yolu var. Bilgi tek, haliyle siz Almancasını okusanız da aynı bilgiye erişirsiniz, Türkçesini okusanız da. Eğer İngilizceniz varsa, siz de birkaç makale çevirip katkı sağlayabilirsiniz. Halihazırda bir şekilde bu işe katkı sağlamaya çalışanları iğneleyerek bir yere varamazsınız. Son olarak aşağıdaki yazımda sizin bakış açınıza sahip olanlar için bir cevabım var (özellikle 4 sizin için):
    https://mehmetkaplan.wordpress.com/2011/08/24/mehmet-kaplan-ve-blogu-hk/

   • veli says:

    Mehmet bey kendi doğrularınız kendinize siz blog sahibisiniz ben sizi eleştiririm herşeyi bilir edasıyla ayak yapmayın bu blogda kaçtane arkadaş size Devexpress Özellikler kısmındaki yayınlama kısmı için soru sormuş araştırın gibi cevap vermişsiniz bir şeyi anlatırken amatör gibi anlatım yapmayın herkez sizin kadar Pro değil ! birşey yapmışsınız tam yapın emeğinize saygı gösteriyorum.

 2. Yazdığım da, yazmadığım da ortada. Ayak yapmayın vb. gibi saygısızlıklar yapmayınız. Kendinizi tartışma platformlarına atınız, bu kadar yeter.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: